• emst 1 header
  • emst header 2
  • Emst, tuin bij minicamping Uylkenshof

  • Emst, tuin bij minicamping Uylkenshof

Rust en groene ruimte. Dat was wat de eigenaren zochten toen ze in 2005 aan de rand van de Veluwe een boerderijtje met wat weiland kochten, omringd door elzen en eiken.

Echt een plek om te onthaasten. Tegelijkertijd was er de wens mensen om hen heen te hebben en daarom wilden ze graag een minicamping op het erf. Zo ontstond de Uylkenshof, waar hun gasten de romantiek van kamperen kunnen beleven met het comfort van een vakantiehuisje.

1

Gemengde border bij minicamping de Uyltjeshof, eind september, drie jaar na aanleg.

2

Rust en groene ruimte, juli 2005

Het terrein is ingedeeld in vloeiende lijnen en wat het groen betreft is er gekozen voor gemengde bloembedden met uitbundig bloeiende heesters, grassen en vaste planten. Nadat de lijnen van de borders door mij zijn uitgezet en de grond is voorbereid, wordt elke plant door mij op de juiste plek gezet en er door de bewoners ingeplant.
De planten uit deze borders vallen als het ware samen met de bomen op de achtergrond, zo dat niet helemaal duidelijk wordt waar de tuin eindigt en waar het omringende landschap begint.

3

Familie en vrienden helpen mee met het planten. 1 mei 2006.

4

De vaste planten ontwikkelen zich binnen een jaar. Met onder andere de vaste zonnebloem Helianthus ‘Lemon Queen’, Kalimeris incisa ‘Charlotte’ en ijzerhard, Verbena bonariensis. September 2006.

5In het tweede jaar na aanleg beginnen ook de heesters te groeien. Tuin en landschap vloeien in elkaar over en vormen een eenheid. Met onder andere Hydrangea ‘Annabelle’ en Hydrangea paniculata ‘Lime Light’. Augustus 2007.

6 juli 2010

Buddleja davidii ‘Nanho Blue’ met onder andere linksonder Spirea japonica ‘Anthony Waterer’, Hydrangea ‘Annabelle’ en rechts van het midden Berberis thunbergii ‘Atropurpurea’. Rechts staat de primula-gele ganzerik Potentilla fruticosa ‘Primrose Beauty’. Juli 2010
7Opgaand in het omringende landschap met links het Chinese prachtriet Miscanthus sinensis ‘Malepartus’ en daaromheen de pluimhortensia Hydrangea paniculata ‘Lime Light’ in knop. Vooraan in het midden de ‘zomeraster’ Kalimeris incisa ‘Charlotte’, geflankeerd door hemelsleutels, Sedum spectabile. Rechts Hydrangea ‘Annabelle’ en Potentilla fruticosa ‘Primrose Beauty’. Vijf jaar na aanleg.

8Eind september 2009 met onder andere Miscanthus sinensis ‘Malepartus’, Buddleja davidii ‘Nanho Blue’, Hydrangea paniculata ‘Lime Light’, Kalimeris incisa ‘Charlotte’, Potentilla fruticosa ‘Primrose Beauty’, Hydrangea ‘Annabelle’ en Sedum spectabile.

9

Detail van het gemengde bloembed in de herfst met links van het midden het rode herfstblad van Physocarpus opulifolius ‘Diabolo’. Daarnaast Miscanthus sinensis ‘Malepartus’ en rechts daarvan Buddleja davidii ‘Nanho Blue’. De compacte bruine pluimen en bollen van Hydrangea paniculata ‘Lime Light’ en Hydrangea ‘Annabelle’ geven volume aan deze border.

10

Links van het midden rijst het rode herfstblad van Physocarpus opulifolius ‘Diabolo’. Daarnaast Miscanthus sinensis ‘Malepartus’ met haar luchtige pluimen en rechts daarvan het ijle grijsblauwe blad van Buddleja davidii ‘Nanho Blue’. De compacte bruine pluimen en bollen van Hydrangea paniculata ‘Lime Light’ en Hydrangea ‘Annabelle’ verbinden met hun volume de opgaande vormen met het grasveld en zetten deze border als het ware met beide benen op de grond. November 2008.

Ga naar de website van minicamping Uylkenshof.

Villatuinen

thumb 1-1-1-DSCF3374 Custom

Landhuis Princenoord in Breda

Dit in Eclectische stijl gebouwde landhuis stond in 1864 in een groene omgeving, net buiten de stad Breda.

Lees meer...

thumb tumbnail

Ad Leones, Ede

In een buitenwijk van Ede, aan de Arthur van Schendellaan, ligt de tuin van Annemarie de Leeuw verscholen achter het moderne, witte huis, Ad Leones.

Lees meer...

thumb 1-augustus-2009-in-het-jaar-van-aanleg

Nieuwbouwwoning op een terp die aan een watertje grenst

Hoe krijg je een tuin met een wijds uitzicht en tegelijkertijd enige beschutting en privacy, terwijl het geheel door de ligging op een kunstmatig aangebracht heuveltje, al van op een afstand zichtbaar is, en mooi moet zijn.

Lees meer...

thumb tumbnail vaassen

Vaassen

De eigenaren van deze dorpstuin in Vaassen wilden graag meer kleur en variatie en een mooiere opbouw en indeling van de beplanting. De herinrichting van voor- en achtertuin werd in diverse stappen uitgevoerd. In 2004 zijn we begonnen met de voortuin.

Lees meer...

thumb tumbnail

Villatuin in Spoolde

Deze tuin ligt in de Zwolse wijk Spoolde, ergens aan de voet van de A28, in een kleine nieuwbouwvillawijk.

Lees meer...

thumb header 1  Villapark Kloosterakker Custom

Villapark Kloosterakker

Bij een rivierduin van de Overijsselse Vecht ontwierp Frank Vijftigschild van Maas Architecten in Lochem een donkergetinte villa met de rug tegen een akkermaalsbos.

Lees meer...

thumb tumbnail

Bungalowtuin met zwembad en een grote vijver.

Uitgangspunt bij de herinrichting van deze tuin is een, aan de bungalow grenzend, rechthoekig zwembad, omzoomd door vierkante tegels. Moet de hele tuin strak worden met gras, taxushaagjes en buxusbollen?

Lees meer...

thumb tumbnail

Villatuin in Stiphout bij Helmond

Achter een kleine, witte colonnade bevindt zich het privédeel van deze tuin met een binnenplaatsje waaraan de zijtuin grenst, die op haar beurt weer uitmondt op de achtertuin.

Lees meer...

Lezen

lezen-klein-def

Over tuinen

Naast het ontwerpen van tuinen schrijf ik erover in Columns, mijn boek en voor het Amerikaanse weblog Gardening Gone Wild. Bovendien zijn er in verschillende media artikelen over mijn tuinen verschenen. Ook kunt u meer lezen over mijn werkwijze en natuurlijk over mijn verborgen stadstuin.

 

Kijken

tuineninbeeld370x221

Tuinen om in te dromen

Harry Pierik tuinontwerp heeft in de loop der jaren een groot portfolio opgebouwd. Zijn werk vertoont hij in verschillende films. Dichters en fotografen verbeelden zijn tuinen in de rubriek door andere ogen. In Tuinen in beeld vindt u een keur aan tuinen en doet u inspiratie op.

Doen

activiteiten370x221

Ga er op uit!

Met veel plezier geef ik lezingen en masterclasses over mijn visie en werk, én rondleidingen door mijn verborgen stadstuin of door andere door mij ontworpen tuinen. Drie keer per jaar organiseer ik open tuindagen en bent u van harte welkom.

Harry Pierik tuinontwerp groenadvies
Assendorperstraat 178
8012 CE Zwolle
tel. +31 (0)38 4220564
e-mail: mail@tuinharrypierik.nl 

facebook  facebook.com/deverborgenstadstuin

facebook  facebook.com/harrypierik

pdfDownload de routebeschrijving hier.

Fotografie © Harry Pierik. 

pdfPrivacy policy

 

 

ontwerp en bouw: nmedia ict oplossingen